চাওক আপােনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

February 16, 2022 0 By NEWS DESK

দৈনিক ৰাশিফলঃ ১৭ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২২

মেষ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা ব্যস্ত দিন হ’ব। আজি আপুনি সন্তানৰ শিক্ষাৰ সমস্যা সমাধান কৰিবলৈ আৰু নতুন পাঠ্যক্ৰমত নামভৰ্তি কৰাবলৈ গোটেই দিনটো দৌৰি থাকিব। আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব, যাৰ ফলত আপোনাৰ সমস্যা সমাধান সহজ হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ বক্তব্যৰ মধুৰতা বজাই ৰাখিব লাগিব, কিয়নো ই আপোনাক সন্মান প্ৰদান কৰিব। বৰ্তমান সময়ত আপোনাৰ কিছুমান দমন কৰা আকাংক্ষা থাকিব পাৰে, যি আপোনাক সুখী কৰিব।

বৃষ ৰাশি- আজি আপোনাৰ বাবে ব্যয়ৰ দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ বৰ্ধিত ব্যয়ৰ দ্বাৰা অসুবিধাত পৰিব, যি আপোনাৰ প্ৰকৃতিক খিংখিঙীয়া কৰি তুলিব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ প্ৰতি আপোনাৰ আচৰণো সলনি হ’ব, যাৰ ফলত তেওঁলোক আপোনাৰ ওপৰত বিৰক্ত হ’ব পাৰে। কিন্তু আপুনি এনে কৰিব নালাগে। আপুনি আপোনাৰ বৰ্ধিত ব্যয়ৰ ওপৰত চিন্তা কৰিব লাগিব, যি আপোনাৰ বিত্তীয় পৰিস্থিতিকো জোকাৰি যাব পাৰে। আপোনাক কামৰ ক্ষেত্ৰতো সক্ৰিয় দেখা যাব। কিন্তু আপুনি আপোনাৰ আচৰণ সলনি কৰিব লাগিব, তেতিয়াহে আপুনি কাৰোবাৰ পৰা আপোনাৰ কাম সম্পন্ন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আজি আপুনি দীৰ্ঘদিনৰ পিছত এজন পুৰণি বন্ধুক লগ পাব পাৰে, যি আপোনাক লগ পাই সুখী হ’ব।

মিথুন ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক মধ্যমীয়া ফলপ্ৰসূ দিন হ’ব। যদি আপুনি আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ বাবে কাৰোবাৰ পৰা ধাৰ লোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, আপুনি সহজেই পাব, যি আপুনি ব্যৱসায়ত সন্মুখীন হোৱা সমস্যাবোৰৰ পৰাও আপোনাক সকাহ দিব। যদি আপুনি আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ বাবে কাৰোবাৰ পৰামৰ্শ লোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, ইয়াক এজন অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা লওক। আজি আপুনি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ আশীৰ্বাদত যিকোনো কামত নিশ্চিতভাৱে সফলতা অৰ্জন কৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ সন্তানক সামাজিক কাম কৰা দেখি সুখী হ’ব। সন্ধিয়া আপুনি কাৰোবাক দেখা কৰিবলৈ পৰিয়ালৰ ঘৰলৈ যাব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা প্ৰত্যাহ্বানমূলক দিন হ’ব। কামৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি আজি কিছুমান প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আজি আপোনাক কামৰ ক্ষেত্ৰত কিবা এটা অৰ্পণ কৰা হ’ব পাৰে, য’ত আপুনি আপোনাৰ সহকৰ্মীসকলৰ সৈতে থাকিব লাগিব, তেতিয়াহে আপুনি ইয়াক সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে সচেতন হ’ব লাগিব, কিয়নো আজি আপোনাৰ কিছু স্বাস্থ্যৰ দুৰ্দশা হ’ব পাৰে, যি দীৰ্ঘদিন ধৰি আছিল। কিন্তু আপুনি ইয়াৰ বিষয়ে অসাৱধান আছিল। আজি আপুনি সেইটো কৰিব নালাগে, অন্যথা ই ভৱিষ্যতে এক ডাঙৰ ৰোগৰ ৰূপ ল’ব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা স্বাভাৱিক দিন হ’ব। চাকৰিয়াল সকলে আজি এক নতুন কৃতিত্ব অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব, যি তেওঁলোকক সহায় কৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ সন্তানৰ ভৱিষ্যতৰ বিষয়েও সজাগ হ’ব লাগিব, যাতে তেঁওলোকে কোনো ভুল সংগৰ চিকাৰ নহয়। আজি ব্যৱসায় কৰা লোকসকলে আন এটা ব্যৱসায়ত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে মনোযোগ দিব লাগিব, ব্যৱসায় কৰাৰ সময় ভাল নহয়, সেয়েহে কিছু সময় অপেক্ষা কৰক। আপুনি আজি আপোনাৰ বিবাহত কিছুমান ভাল অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব। সন্ধিয়াৰ সময়ত আজি আপুনি এটা মাংগলিক অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে কঠিন দিন হ’ব। আজি আপুনি ব্যৱসায়তো যথেষ্ট সফলতা লাভ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। সেয়েহে আগবাঢ়ি যাবলৈ আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা অব্যাহত ৰাখিব। আপুনি লাভান্বিত হ’ব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে কিছু সময় অকলে কটাব আৰু আপুনি তেওঁলোকক আজি বজাৰত লৈ যাব পাৰে। যদি শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ গুৰুসকলৰ পৰা কোনো সহায় বিচাৰিছিল, তেওঁলোকেও আজি পাব পাৰে। সামাজিক সন্মানো আজি বৃদ্ধি পাব। আজি আপুনি এজন বন্ধুৰ বাবে এটা নতুন চাকৰিও পাব পাৰে।

তুলা ৰাশি- আজিৰ দিনটোৱে আপোনাক কামৰ ক্ষেত্ৰত আকাংক্ষিত ফলাফল প্ৰদান কৰিব। আপোনাৰ বিষয়াসকলো আপুনি কোৱা কথাত সন্তুষ্ট হ’ব পাৰে আৰু আপোনাক আপোনাৰ প্ৰিয় কাম অৰ্পণ কৰিব পাৰে। শিক্ষাৰ্থীসকলে যদি শিক্ষা গ্ৰহণ কৰিব বিচাৰে, তেন্তে তেওঁলোকে আজি বিদেশত শিক্ষাৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে। আজি আপোনাৰ পিতৃৰ সৈতে পৰামৰ্শ কৰি ভৱিষ্যতৰ বাবে কিছু ধন বিনিয়োগ কৰা ভাল হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালত পূজা, আবৃত্তি, ভজন, কীৰ্তন আদি কৰিব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ সন্তানৰ আচৰণৰ বাবে পৰিয়ালৰ সদস্য এজনৰ পৰা মিছা কথা শুনিব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- আজি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ আশীৰ্বাদেৰে এটা সুখৰ দিন হ’ব। আজি আপোনাৰ সন্তানে আপোনাক এটা ব্যয়বহুল উপহাৰ বিচাৰিব পাৰে আৰু আপুনি ইয়াক ল’ব লগীয়া হ’ব পাৰে। আজি আপুনি কিছুমান ব্যয়ৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, যিবোৰ আপুনি বাধ্যবাধকতা অবিহনে ব্যয় কৰিব লগা হ’ব পাৰে। যদি আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে কোনো বাৰ্তালাপ হয়, আপুনি ইয়াক পৰিয়ালৰ সৈতে মিলাবলৈ যথাসাধ্য চেষ্টা কৰিব লাগিব, তেতিয়াহে আপুনি পাৰিবাৰিক বিবাদ সমাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। সন্ধিয়াৰ সময়ত আজি আপুনি আপোনাৰ মাতৃক ফুৰাবলৈ লৈ যাব পাৰে।

ধনু ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ সৰু ভাতৃ-ভগ্নীৰ সৈতে আনন্দ কৰিব। আজি আপুনি এনে পৰিস্থিতিৰ সন্মুখীন হ’ব, যি আপোনাক কিছু শিক্ষা দিব। কিন্তু আপুনি মন কৰিব লাগিব যে এনে কোনো পৰিস্থিতি নাই য’ত আপুনি অসুবিধাৰ সন্মুখীন নহ’ব। সেয়েহে আজি আপুনি আপোনাৰ চাৰিওফালৰ লোকসকলৰ প্ৰতি সাৱধান হ’ব লাগিব। যদি চুবুৰীয়াতো বিতৰ্ক হয়, আপুনি ইয়াক দীঘলীয়া কৰাতকৈ চুপ থাকিব। আপুনি আজি আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা কিছু আৰ্থিক সহায় পাব পাৰে। শিক্ষাৰ্থীসকলে আজি শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত সন্মুখীন হোৱা সমস্যাবোৰৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব।

মকৰ ৰাশি- আজি আপোনাৰ সম্পদবৃদ্ধি হ’ব কিয়নো আপুনি পৈতৃক সম্পত্তি পাব পাৰে। যদি আপোনাৰ সম্পত্তি সম্পৰ্কীয় আইনী গোচৰ আছে, আপুনি আজি জয়ী হ’ব পাৰে, যি আপোনাৰ সম্পদো বৃদ্ধি কৰিব। প্ৰেমিকসকলে আজি তেওঁলোকৰ সংগীৰ আচৰণত কিছু সমস্যাত পৰিব পাৰে, যাৰ ফলত দুয়োৰে মাজত পাৰস্পৰিক বিবাদ হ’ব পাৰে। আজি আপুনি যিকোনো লোকক আপোনাৰ বন্ধু হিচাপে পোৱাত চিন্তা কৰিব লাগিব। এজন বন্ধু আপোনাৰ শত্ৰু হ’ব পাৰে, সেয়েহে আপুনি সাৱধান হ’ব লাগিব।

কুম্ভ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক ভাল দিন হ’ব, কিয়নো আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰে, যিটো আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি অপেক্ষা কৰি আছে। যদি আপোনাৰ কোনো মানসিক চাপ আছিল, আপুনি সেইটোৰ পৰাও পৰিত্ৰাণ পাব পাৰে। কিন্তু আজি ব্যৱসায় কৰা লোকসকলে কাকো বিশ্বাস কৰাৰ আগতে সাৱধান হ’ব লাগিব, কিয়নো আজি কোনোবাই তেওঁলোকক বিশ্বাসঘাতকতা কৰিব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ সন্তানৰ সমস্যাবোৰ শুনি কটাব।

মীন ৰাশি- আজি যিসকলে বিদেশী কোম্পানীত কাম কৰিব বিচাৰে তেওঁলোকৰ বাবে দিনটো ভাল হ’ব। কিয়নো তেওঁলোকৰ অন্তিম ইচ্ছা পূৰণ হ’ব, যি তেওঁলোকক সুখী কৰিব। কিন্তু আপুনি আগবাঢ়ি যাব লাগিব আৰু বিষয়াক চিনাক্ত কৰিব লাগিব আৰু তেওঁক অনুসৰণ কৰিব লাগিব, তেতিয়াহে আপুনি ইয়াৰ সুবিধা ল’ব পাৰিব। আজি আপুনি যিকোনো ধন সম্পৰ্কীয় লেনদেন কৰাৰ আগতে সাৱধান হ’ব লাগিব অন্যথা আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। যিসকলে আজি ৰাজনীতিৰ দিশে চেষ্টা কৰি আছে তেওঁলোক হতাশ হ’ব। আপুনি আজি সন্ধিয়াটো আপোনাৰ পিতৃৰ সৈতে ভৱিষ্যতৰ কিছু পৰিকল্পনা কৰাৰ বিষয়ে কথা পাতি কটাব।