চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

March 13, 2022 0 By NEWS DESK

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ১৪-২০ মাৰ্চ

মেষ ৰাশি- এই ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ এই সপ্তাহত ধৈৰ্য্য হ্ৰাস হ’ব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণ নকৰিলে সমস্যাৰ সন্মুখীন হবলগীয়া হব পাৰে। পাৰিবাৰিক দায়িত্ব বৃদ্ধি হ’ব। চাকৰিত পদোন্নতিৰ সম্ভাৱনা আছে। উপাৰ্জন বৃদ্ধি হ’ব, বস্ত্ৰৰ ব্যয় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে।

শৈক্ষিক কামত ব্যাঘাত ঘটিব, শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ বিকাৰ হ’ব পাৰে। মানসিক শান্তি থাকিব যদিও মাজে মাজে অসন্তুষ্টিয়ে ক্ৰিয়া কৰিব পাৰে। পৰিয়ালত ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান সম্পন্ন হব পাৰে। বন্ধু বা আত্মীয়ৰ পৰা বস্ত্ৰ উপহাৰ পাব পাৰে।

অপৰিকল্পিত ব্যয়ৰ প্ৰতি সাৱধান হওক। পত্নীৰ হাতত জমা ধন বৃদ্ধি পাব। ব্যৱসায়িক কাৰণত কৰা যাত্ৰাই এই সপ্তাহত ভাল ফল প্ৰদান কৰিব।

বৃষ ৰাশি- মাতৃৰ সমৰ্থন আৰু সহযোগিতাৰ দ্বাৰা এই সপ্তাহত আপুনি কোনো স্থগিত কাম সুকলমে সম্পন্ন কৰিব পাৰে। মধুৰভাষী হ’বলৈ য্ত্ন কৰক। ধৈৰ্য্য ধৰক। জমা ধন হ্ৰাস পাব পাৰে। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষা আৰু সাক্ষাৎকাৰ আদিত আশাপ্ৰদ সফলতা লাভ কৰিব।

পৰিয়ালত ধৰ্মীয় সংগীতৰ অনুষ্ঠান থাকিব। বাহন আদি ক্ৰয় কৰা যোগ আছে। অত্যাধিক খং আৰু আবেগে আপোনজনৰ সৈতে সম্পৰ্কত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে। শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে। বৌদ্ধিক কাৰ্যৰ সৈতে জড়িত সকলৰ বাবে এই সপ্তাহ অতি শুভ।

উপাৰ্জন বৃদ্ধি পাব। স্বাস্থ্যৰ যতন লোৱাটো নিতান্তই আৱশ্যক।

মিথুন ৰাশি- পৈত্তৃক সম্পত্তিৰ পৰা উপাৰ্জন বৃদ্ধি হ’ব। মাতৃৰ পৰা কোনো সম্পদ লাভ কৰিব পাৰে। সপ্তাহটোত কলা আৰু সংগীতৰ প্ৰতি প্ৰৱণতা বৃদ্ধি পাব। চাকৰিয়াল সকলে কৰ্মক্ষেত্ৰ সলনি আৰু পদোন্নতিৰ সুযোগ লাভ কৰিব।

এই সপ্তাহত আপোনাৰ অত্যাধিক পৰিশ্ৰমে সাধাৰণ স্বাস্থ্যৰ অসুস্থতাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। পৰিয়ালৰ সৈতে সদ্ভাৱ থাকিব। উপাৰ্.ন বৃদ্ধি পাব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব।

সন্তানৰ হৈ ভাল খবৰ থাকিব পাৰে। বাহন আদি ক্ৰয় কৰাৰ যোগ আছে।

কৰ্কট ৰাশি- আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব। এই সপ্তাহৰ ভিতৰত আপোনাৰ ঘৰত কোনো মাংগলিক অনুষ্ঠান সম্পন্ন হব পাৰে। অবিবাহিত সকলে বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ লাভ কৰিব পাৰে। অত্যাধিক খং পৰিহাৰ কৰি নচলিলে বিপদত পৰিব পাৰে।

উচ্চ শৈক্ষিক আৰু গৱেষণা মূলক কাম আদিৰ বাবে বিদেশ ভ্ৰমণ কৰিবলগা হ’ব পাৰে। চাকৰি সলনি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। ব্যৱসায়ী সকলে এই সপ্তাহত নতুন বিনিয়োগৰ বিষয়ে চিন্তা চৰ্চা কৰিব পাৰে।

মনত শান্তি আৰু সুখৰ অনুভূতি থাকিব। অত্যাধিক উৎসাহী হোৱা পৰিহাৰ কৰক। পৰিয়ালৰ মাতৃ আৰু এগৰাকী বৃদ্ধ মহিলাৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- মনত শান্তি আৰু সুখৰ অনুভূতি থাকিব। কথোপকথনত সংযত থাকক আৰু অত্যাধিক খং পৰিহাৰ কৰি চলক। শৈক্ষিক কামত আশাপ্ৰদ ফলাফল লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হব। গৱেষণাৰ বাবে বিদেশলৈ যাবলগীয়া হব পাৰে।

চাকৰিয়াল সকলে বিষয়াসকলৰ সহযোগিতা লাভ কৰিব যদিও সতীৰ্থৰ সৈতে সাধাৰণ বিভেদ ঘটিব পাৰে। কথা কওতে সাৱধান হব আৰু তৰ্ক পৰিহাৰ কৰি চলা ভাল। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে ধৈৰ্য্যৰ কিছু অভাৱ হব। বস্ত্ৰ আদিৰ প্ৰতি প্ৰৱণতা বৃদ্ধি পাব।

উপাৰ্জন বৃদ্ধি হ’ব, সঞ্চিত সম্পদো বৃদ্ধি হ’ব। ভাতৃ-ভগ্নীৰ সমৰ্থনত ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণ হব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- স্বভাৱত বিৰক্তি থাকিব, কিন্তু আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব। কামৰ প্ৰতি উৎসাহ বৃদ্ধি পাব, যাৰ বাবে আৰ্থিক ভাৱেও আপুনি লাভাম্বিত হব। দীৰ্ঘদিন থকি স্থগিত হৈ থকা কাম সম্পূৰ্ণ হব পাৰে। সময়ৰ অপব্যয় পৰিহাৰ কৰি চলিবলৈ যত্ন কৰক।

চাকৰিয়াল সকলে চাকৰি সলনি কৰাৰ সুযোগ লাভ কৰিব পাৰ। ব্যৱসায়ীসকলে নতুন বিনিয়োগৰ কথা যদি ভাৱি আছে, তেন্তে এই সপ্তাহত জ্যেষ্ঠজনৰ সৈতে আলোচনা কৰিহে আগবাঢ়ক।

মানসিক শান্তি থাকিব, কিন্তু পাৰিবাৰিক দায়িত্ব বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। চাকৰিত কামৰ বোজা বৃদ্ধি হব পাৰে। উপাৰ্জনো বৃদ্ধি হ’ব।

তুলা ৰাশি- ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি থাকিব। পিতৃ-মাতৃৰ পৰা সহযোগিতা লাভ কৰিব পাৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে। বস্ত্ৰ আদিৰ প্ৰতি প্ৰৱণতা বৃদ্ধি হ’ব। জমা ধন হ্ৰাস হ’ব পাৰে। অধ্যয়নৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বৃদ্ধি পাব। এই সপ্তাহত আপুনি লাভ কৰা কোনো নতুন শিক্ষাই ভৱিষ্যতৰ বাবে লাভদায়ক বিবেচিত হব।

শৈক্ষিক কামত সন্তোষজনক ফলাফল লাভ কৰিব। শিশুৰ বাবে সপ্তাহটো শুভ। উপাৰ্জন হ্ৰাস আৰু ব্যয় বৃদ্ধিৰ পৰিস্থিতি থাকিব পাৰে। আপোনাৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক।

চাকৰিটোত পদোন্নতিৰ যোগ আছে। ঘৰত ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান থাকিব পাৰে, ধৰ্মীয় ভ্ৰমণলৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনাও কৰিব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- আপোনাৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক, স্ব-সংযত হৈ থাকক। শিশুটোৰ পৰা ভাল খবৰ থাকিব পাৰে। শৈক্ষিক আৰু বৌদ্ধিক কামে খ্যাতি আৰু সন্মান বৃদ্ধি কৰিব। পৰিয়ালত শান্তি থাকিব। নতুন বাহন ক্ৰয় কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে এটা ধৰ্মীয় স্থানলৈ ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে।

আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব কিন্তু খংও অতিৰিক্ত হ’ব। পত্নীৰ সৈতে আদৰ্শগত পাৰ্থক্য থাকিব পাৰে। মাতৃৰ সমৰ্থন আৰু সহযোগিতা লাভ কৰিব। ৰাজনৈতিক উচ্চাকাংক্ষা পূৰণ হ’ব।

ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে সপ্তাহটো লাভজনক হব।

ধনু ৰাশি- মানসিক শান্তি থাকিব। কিন্তু খঙৰ অত্যাধিক পৰিহাৰ কৰক। ঘৰত ধৰ্মীয় বা মাংগলিক অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হব পাৰে। পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি থাকিব। চাকৰিয়াল সকলৰ বদলিৰ যোগ আছে। এই সপ্তাহত আপুনি কেতবোৰ কাম ইচ্ছাৰ বিৰুদ্ধে গৈ কৰিবলগা হব পাৰে।

সময়ৰ অধিক অপব্যয়ে আপোনাক কিছু বিপদত পেলাব পাৰে। সংগীতৰ প্ৰতি প্ৰৱণতা বৃদ্ধি পাব।

সপ্তাহটোত শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে। ধৰ্মৰ প্ৰতি শ্ৰদ্ধা থাকিব, আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব।

মকৰ ৰাশি- মনত হতাশাৰ অনুভূতি থাকিব পাৰে। মাতৃৰ সহযোগিতা লাভ কৰিব। চাকৰি পৰিৱৰ্তনৰ যোগ আছে। নতুনকৈ আৰম্ভ কৰা কামে আপোনাক আৰ্থিক সফলতা প্ৰদান কৰিব। শিশুৰ পৰা ভাল খবৰ লাভ কৰিব পাৰে।

এই সপ্তাহত আপুনি গ্ৰহণ কৰা কোনো সিদ্ধান্ত ভুল বিবেচিত হব পাৰে। সেয়ে কোনো সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰাৰ পূৰ্বে অভিজ্ঞ আৰু জ্যেষ্ঠ জনৰ পৰা পৰামৰ্শ গ্ৰহণ কৰক।

বস্ত্ৰ আৰু গহনাৰ প্ৰতি প্ৰৱণতা বৃদ্ধি পাব পাৰে। স্বাস্থ্য সচেতন হওক। সকলোৰে সৈতে সদ্ভাৱ বৰ্তাই ৰাখক। আৰ্থিক লোকচানৰ সন্মুখীন হব লাগিব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- মানসিক শান্তি থাকিব কিন্তু অসন্তুষ্টিও থাকিব। পৰিয়ালত শান্তি থাকিব। এই সপ্তাহত শত্ৰুৱে আপোনাৰ অনিষ্ট কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব, কিন্তু আপুনি শত্ৰুক পৰাভূত কৰিবলৈ সক্ষম হব। পৰিয়ালৰ এগৰাকী মহিলাৰ পৰা ধন পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ভাতৃৰ সৈতে বিভেদ হ’ব পাৰে।

কথোপকথনত শান্ত হওক। ভাষণত কঠোৰতাৰ প্ৰভাৱ থাকিব। ব্যয় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। শৈক্ষিক কামত সফলতা লাভ কৰিব। কৰ্মৰ খাতিৰত যাত্ৰা কৰিব লাগিব পাৰে।

অবিবাহিত সকলে এই সপ্তাহত বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ লাভ কৰিব পাৰে।

মীন ৰাশি- আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব, কিন্তু আত্ম-নিয়ন্ত্ৰিত হৈ থাকক। মাতৃৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। সামাজিক স্থানত আপুনি কৰা আচৰণে আপোনাক বিপদত পেলাব পাৰে। ব্যৱসায়ত বিনিয়োগ কৰাৰ পূৰ্বে ভালদৰে চালিজাৰি চাইহে সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিত পৰিয়ালত মতভেদৰ পৰিস্থিতি সৃষ্টি হব পাৰে যদিও শেষৰ ভালে সকলো ঠিক হৈ যাব। দাম্পত্য জীৱনত সুখ বৃদ্ধি পাব। পত্নীৰ পৰা কোনো শুভ সংবাদ লাভ কৰিব পাৰে। নিবনুৱা সকলে এগৰাকী মহিলাৰ সহযোগত নিযুক্তি লাভ কৰিব পাৰে।

উপাৰ্জন বৃদ্ধি হ’ব, কিন্তু আপুনি আন ঠাইলৈ যাব লাগিব পাৰে। আশা আৰু হতাশাৰ মনোভাৱ মনত থাকিব। পাৰিবাৰিক দায়িত্ব বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। চাকৰিত পদোন্নতি যোগ আছে।