চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

February 17, 2022 0 By NEWS DESK

দৈনিক ৰাশিফলঃ শুকুৰবাৰ, ১৮ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২২)

মেষ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে লেনদেনৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হোৱাৰ দিন হ’ব, কিয়নো যদি আপুনি আজি কাৰোবাৰ পৰা ধাৰ ল’ব লগা হয়, আপুনি ঘূৰাবলৈ যথেষ্ট কঠিন পাব। যদি আপুনি আজি পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ সৈতে এটা নতুন ব্যৱসায় কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, ই আপোনাৰ বাবে অলপ কঠিন হ’ব, কিয়নো আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সেই সদস্যই আপোনাক প্ৰতাৰণা কৰিব পাৰে। কিন্তু আজি কৰ্মৰত লোকসকলে তেওঁলোকৰ ভাষণৰ মিঠাৰ বাবে সন্মান লাভ কৰিব। আপুনি আজি সন্ধিয়া এটা সামাজিক অনুষ্ঠানতো উপস্থিত থাকিব পাৰে, য’ত আপুনি কিছুমান প্ৰভাৱশালী লোকক লগ পাব।

বৃষ ৰাশি- আপুনি আজি কিছুমান মানসিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, কিয়নো আজি আপুনি সন্তানৰ পৰা কিছুমান হতাশাজনক খবৰ শুনিব পাৰে আৰু আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অলপ বিচলিত হ’ব পাৰে। আজি এজন সৰু সদস্যই পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ পৰা এটা উপহাৰ প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। আজি আপোনাৰ দেউতাৰো ডিঙিৰ সমস্যা হ’ব পাৰে। আপুনি আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ অসুবিধাবোৰ আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰিব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- আপুনি আপোনাৰ দিনটো দানৰ কামত কটাব। আজি আপুনি প্ৰয়োজনীয় কাৰোবাক সহায় কৰাৰ দ্বাৰা লাভান্বিত হ’ব, কিন্তু আপুনি মনত ৰাখিব লাগিব যে কাৰোবাক সহায় কৰোঁতে কিছুমান লোকৰ আজি অপ্ৰয়োজনীয় ব্যয় হ’ব পাৰে, যি তেওঁলোকৰ আৰ্থিক অৱস্থাকো জোকাৰি যাব পাৰে। সেয়েহে আপুনি আজি সাৱধান হ’ব লাগিব। যদি আপুনি আজি আপোনাৰ পত্নীক উপহাৰ দিব বিচাৰে, আপোনাৰ পকেটৰ কথা মনত ৰাখি উপহাৰ ক্ৰয় কৰা ভাল। আজি সন্ধিয়া আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে ভৱিষ্যতৰ কিছুমান পৰিকল্পনাৰ বিষয়ে আলোচনা কৰিব, য’ত আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে থাকিব লাগিব।

কৰ্কট ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে লাভজনক দিন হ’ব। ব্যৱসায়িক লোকসকলে আজি এজন বন্ধুৰ সহায়ত ব্যৱসায়ত লাভ কৰাৰ কিছু সুযোগ পাব পাৰে। যাৰ ওপৰত আপুনি আপোনাৰ সম্পদ বৃদ্ধি কৰিবলৈ যথাসাধ্য চেষ্টা কৰিব। যদি আপুনি আগতে ভৱিষ্যতৰ বাবে বিনিয়োগ কৰিছিল, আজি আপোনাক সুবিধা দিব পাৰে। শিক্ষাৰ্থীসকলেও আজি পুঁজিৰ অভাৱৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ভ্ৰমণ কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। আজি চৰকাৰী চাকৰিত থকা লোকসকলে তেওঁলোকৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ পৰা কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। আকাংক্ষিত লাভালাভৰ বাবে ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীসকল আজি সুখী হ’ব।

সিংহ ৰাশি- আজিৰ দিনটো চাকৰিৰ দিশত কাম কৰা সকলৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি চাকৰিৰ বাবে চেষ্টা কৰি আছে তেওঁলোকে আজি কিছু ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ ডাঙৰ সদস্যসকলৰ সৈতে কোনো ধৰণৰ বিতৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগিব। আজি পৰিয়ালত পূজা-পাঠ আদিৰ বিষয়েও আলোচনা কৰিব পাৰে, য’ত পৰিয়ালৰ সকলো সদস্যই বৃহৎ প্ৰকাৰে অংশগ্ৰহণ কৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ হঠাৎ অৱনতি হোৱাৰ বাবে সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আজি সন্ধিয়া আপুনি আপোনাৰ পিতৃৰ সৈতে কিছুমান ব্যৱসায়িক লেনদেনৰ বিষয়ে কথা পাতিব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- আজি আপোনাৰ বাবে প্ৰগতিৰ দিন হ’ব। আজি আপুনি কিছু সময় অকলে কটাব, য’ত আপুনি আপোনাৰ মনত চলি থকা বহুতো প্ৰশ্নৰ উত্তৰ পাব। যাৰ পিছত আপুনি আপোনাৰ মাতৃক মামাৰ পৰিয়ালৰ লোকসকলক লগ কৰিবলৈ লৈ যাব পাৰে। আজি আপোনাক পৰিয়ালৰ এজন সদস্যক দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতি পূৰণ কৰা দেখা যাব। যদি আপোনাৰ কিছুমান কাম দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে অমীমাংসিত আছিল, আজি সেইবোৰ সম্পূৰ্ণ হ’ব পাৰে, যি আপোনাক সুখী কৰিব। শিক্ষাৰ্থীসকলে আজি অলপ সতৰ্ক হ’ব লাগিব আৰু আগবাঢ়িব লাগিব, তেতিয়াহে তেওঁলোকে পৰীক্ষাত সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। সন্ধিয়া আপুনি আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন সদস্যক সহায় কৰিবলৈ কেইটকামানৰ ব্যৱস্থা কৰিব পাৰে। যদি আপুনি আজি আপোনাৰ পত্নীক এটা নতুন ব্যৱসায় কৰিবলৈ দিয়ে, আপুনি নিশ্চিতভাৱে ইয়াতো যথেষ্ট লাভালাভ পাব।

তুলা ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ ভাষণত সংযম অৱলম্বন কৰিব লাগিব, কিয়নো আপোনাৰ প্ৰকৃতিৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ বহুতো সম্পৰ্ক নষ্ট কৰিব। সেয়েহে আজি আপুনি অপ্ৰয়োজনীয় উদ্বেগ পৰিহাৰ কৰিব লাগিব আৰু তাৰ বাবে আপুনি যোগ আৰু ব্যায়াম দুয়োটা বজাই ৰাখিব লাগিব। আজি আপোনাৰ খিংখিঙীয়া প্ৰকৃতিয়ে কামৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ সহকৰ্মীসকলকো বিচলিত কৰিব, যি আপোনাৰ প্ৰগতিত বাধা দিব পাৰে। আজি শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ দেউতাকৰ বাবে শিক্ষাৰ বাধাবোৰ অতিক্ৰম কৰাৰ সুযোগ পাব। যিসকলে নতুন সম্পত্তি ক্ৰয় কৰিবলৈ গৈ আছে তেওঁলোকে ইয়াৰ স্থাৱৰ আৰু অস্থাৱৰ দিশবোৰ মুক্তভাৱে পৰীক্ষা কৰিব লাগিব, অন্যথা তেওঁলোকে ভৱিষ্যতে কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- আজিৰ দিনটো বিবাহিত জীৱনৰ বাবে এটা সুখৰ দিন হ’বলৈ গৈ আছে। আপুনি আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে কৰা আঁচনিবোৰৰ পৰা আপুনি নিশ্চিতভাৱে লাভান্বিত হ’ব। শিক্ষাৰ্থীসকল সুখী হ’ব আৰু তেওঁলোকৰ চাৰিওফালৰ পৰিৱেশ সুখী হ’ব, কিয়নো তেওঁলোকে পৰীক্ষাত আকাংক্ষিত লাভালাভ লাভ কৰিব। আজি সন্ধিয়া আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে এটা শুভ অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ ভগ্নীৰ বিয়াত বাধাৰ সন্মুখীন হৈছিল, আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ সহায়ত সেই বাধা আঁতৰ কৰা হ’ব।

ধনু ৰাশি- আজিৰ দিনটো সামাজিক খণ্ডত কাম কৰা সকলৰ বাবে এক ভাল দিন হ’ব, কিয়নো আজি তেওঁলোকৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰা হ’ব, যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ প্ৰসাৰ বৃদ্ধি হ’ব আৰু তেওঁলোকৰ বন্ধুৰ সংখ্যা বৃদ্ধি হ’ব, সেয়েহে আজি তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ মনলৈ নেতিবাচক চিন্তা অহা বন্ধ কৰিব লাগিব, তেতিয়াহে তেওঁলোকে আগবাঢ়িব পাৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অলপ সচেতন হ’ব লাগিব। কিয়নো আপোনাৰ পেটৰ বিষ, মুৰৰ বিষৰ দৰে সমস্যা হ’ব পাৰে, যি আপোনাক অলপ বিচলিত কৰি ৰাখিব। আপুনি আপোনাৰ কিছুমান কাম আগবঢ়াব পাৰে। কিন্তু আপুনি মন কৰিব লাগিব যে আপোনাৰ কোনো আইনী কাম নাই।

মকৰ ৰাশি- আজি শিক্ষাৰ্থীসকলে মনোযোগ দিব লাগিব আৰু অধ্যয়ন কৰিব লাগিব, তেতিয়াহে তেওঁলোকে সফলতাৰ জখলা বগাবলৈ সক্ষম হ’ব। প্ৰেমিকসকলে আজি কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। আজি আপুনি যিকোনো বিৰোধীৰ কথা শুনা আৰু সেইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব, অন্যথা আপুনি ভুগিব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অলপ চিন্তিত হ’ব। আপুনি আজি এটা নতুন চাকৰি পাই সুখী হ’ব। আজি সন্ধিয়া আপুনি আপুনি সন্মান লাভ কৰিব। যদি আপোনাৰ ভাতৃৰ সৈতে তৰ্ক হৈছিল, তেন্তে সেইটোও আজি সমাপ্ত হ’ব।

কুম্ভ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক মধ্যমীয়া ফলপ্ৰসূ দিন হ’ব। যদি আপুনি আজি ভ্ৰমণলৈ যাবলৈ প্ৰস্তুতি চলাই আছে, আপুনি বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব, কিয়নো গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত দুৰ্ঘটনা হোৱাৰ আশংকা আছে। যিসকলে আজি সম্পত্তি কিনিবলৈ পৰিকল্পনা কৰি আছে, তেওঁলোকৰ বাবে এইটো এটা ভাল দিন হ’ব, কিন্তু তেওঁলোকক পিতৃৰ পৰামৰ্শৰ প্ৰয়োজন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৰু ল’ৰা-ছোৱালীৰ সৈতে বনভোজ খাবলৈ যাব পাৰে। আজি আপুনি এজন বন্ধুক লগ পাই দীঘলীয়া সময় কটাব, যিয়ে পুৰণি কথা পাতি স্মৃতি ঘূৰাই আনিব।

মীন ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা স্বাভাৱিক দিন হ’ব। আজি আপুনি কৰা কামৰ পৰা আপুনি বেছি লাভান্বিত নহ’ব, বা আপুনি বেছি হেৰুৱাব নোৱাৰিব, যি আপোনাৰ উপাৰ্জন সীমিত কৰিব আৰু আপোনাৰ দৈনন্দিন ব্যয় উলিয়াবলৈ আপোনাক সহায় কৰিব। যদি আপুনি আজি আপোনাৰ ধন বিনিয়োগ কৰিবলৈ কাৰোবাৰ পৰামৰ্শ ল’ব লগা হয়, ইয়াক বিশেষজ্ঞৰ পৰা লওক, তেতিয়াহে ভাল হ’ব। অন্যথা কোনোবাই আপোনাক ভুল পৰামৰ্শ দিব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ অসুবিধাৰ বাবে আপোনাৰ আচৰণৰ মধুৰতা হেৰুৱাব লাগিব। কিন্তু যদি আপুনি এনে কৰে, আপোনাৰ আচৰণৰ বাবে পৰিয়ালৰ সদস্যসকল বিচলিত হ’ব পাৰে।