চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

February 19, 2022 0 By NEWS DESK

দৈনিক ৰাশিফলঃ ২০ ফেব্ৰুৱাৰী, দেওবাৰ

মেষ ৰাশি: আপুনি আপোনাৰ চেহেৰাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব আৰু আকৰ্ষণৰ কেন্দ্ৰবিন্দু হ’ব বিচাৰিব। আপোনাৰ পৰিয়ালে আপোনাৰ সৈতে ভাল সময় কটোৱাৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে। আপোনাৰ বিষয়ে তেঁওলোকে চিন্তা কৰিব। ষ্টক আৰু মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ আপোনাৰ বাবে অনুকূল হ’ব। আপুনি বিচলিত হ’ব, কিয়নো আপোনাৰ প্ৰিয়জনে তেওঁৰ অনুভূতিবোৰ ভাগ বতৰা কৰিবলৈ দ্বিধা কৰিব। যদি আপুনি বিবাহিত, আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা ‘মনোযোগৰ অভাৱ’ৰ বাবে অভিযোগ কৰিব। আপোনাৰ কৰ্মস্থানত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ হ’বলৈ ধৈৰ্য্য ধৰক। আপুনি পুৰণি বন্ধুবৰ্গক লগ পাব পাৰে।

বৃষ ৰাশি: আপুনি আপোনাৰ সকলো বাধা অতিক্ৰম কৰিবলৈ আত্মবিশ্বাসী অনুভৱ কৰিব। আনক আপোনাৰ বাবে কাম কৰিবলৈ বাধ্য নকৰিব। আপুনি আজি আইনী যুঁজত জয়ী হ’ব। আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ অৱহেলাৰ বাবে আপুনি আঘাত অনুভৱ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ সুখৰ মুহূৰ্তবোৰ ঘূৰাই পাবলৈ আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে সময় কটাওক। আপুনি ৰোমান্টিক মেজাজত থাকিব। কিন্তু ই বেছি দিন নাথাকিব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ বন্ধুক লগ পাইছে তেন্তে সুৰা পান কৰা পৰিহাৰ কৰিব। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থা অৱনতি হ’ব পাৰে। সুস্বাস্থ্য বজাই ৰাখিবলৈ ভালদৰে টোপনি যাব।

মিথুন ৰাশি: আপোনাৰ প্ৰকল্পত পলম হোৱাৰ বাবে আপুনি বিৰক্ত হ’ব। এই ৰাশিৰ যুৱকসকল খেলুৱৈ হ’ব। আপুনি দীৰ্ঘম্যাদী লাভৰ বাবে ষ্টক আৰু মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰিয়জনে আপোনাৰ সৈতে অতি অভদ্ৰ আচৰণ কৰিব। এনে মনোভাৱৰ বাবে তেঁওক ক্ষমা কৰক আৰু ৰোমান্টিক প্ৰেম জীৱন যাপন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। আপুনি আজি পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে পাৰ্ক বা শ্বপিং মললৈ যাব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি: আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে দীঘলীয়া ভ্ৰমণ বিচাৰে। কিন্তু আপোনাৰ কামৰ বোজাই আপোনাক বান্ধি ৰাখিব। আপুনি আপোনাৰ চাৰিওফালে ভাল বস্তু প্ৰাপ্ত কৰাৰ মেজাজত থাকিব। আপুনি বছৰৰ পৰা বিত্তীয় লোকচানত ভুগি আছে, আজি আপুনি যিকোনো পৰিস্থিতিত কিছু ঋণ পৰিশোধ কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। ই আপোনাক হতাশাগ্ৰস্ত আৰু আশাহীন কৰি তুলিব। আপোনাৰ মনক শিথিল কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। আপোনাৰ পৰিস্থিতি বুজি পোৱা ঘনিষ্ঠ বন্ধুসকলৰ সৈতে বাহিৰলৈ যাওক। যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে কিছু সময় কটোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, আপোনাৰ পোছাকৰ বিষয়ে সাৱধান হ’ব। আপুনি আপোনাৰ জীৱনত নিৰাশাবাদী লোকসকলক এৰাই চলিব লাগে আৰু আপুনি যি ভাল পায় সেয়া কৰা উচিত। আপোনাৰ ভৱিষ্যত উজ্জ্বল কৰিবলৈ আপোনাৰ কামত মনোযোগ দিয়ক।

সিংহ ৰাশি: ধৰ্মীয় আৰু আধ্যাত্মিক কাৰ্যকলাপৰ বাবে ভাল দিন। আজি আপুনি ত্ৰুটিপূৰ্ণ ইলেক্ট্ৰনিক সামগ্ৰী এটা ঠিক কৰাৰ বাবে টকা খৰচ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ ঘৰ সজাবলৈ আপোনাৰ খালী সময় ব্যৱহাৰ কৰক। যদি আপুনি তৰ্ক কৰে, তেন্তে কঠোৰ মন্তব্য নকৰিব। আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে বিভিন্ন মল বা শ্বপিং কমপ্লেক্সলৈ যাব পাৰে। অৱশ্যে, ই আপোনাৰ ব্যয়ো যথেষ্ট বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।

কন্যা ৰাশি: আজি আপুনি ব্যৱসায় বা চাকৰিত বিপৰীত লিংগৰ এজন লোকৰ সহায়ত বিত্তীয় লাভালাভ লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ উন্নীতকৰণৰ বিষয়ে বিবেচনা কৰিব পাৰে। প্ৰেম জীৱনত হতাশা থাকিব। আজি আপুনি আপোনাৰ কামবোৰ সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা উচিত। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে আপোনাৰ তৰ্ক হ’ব পাৰে, কিন্তু দিনটোৰ পিছত ইয়াক নিষ্পত্তি কৰা হ’ব।

তুলা ৰাশি: শক্তিশালী আৰু সাহসী হওক আৰু দ্ৰুত সিদ্ধান্ত লওক। আৰু ফলাফলৰ সৈতে জীয়াই থাকিবলৈ সাজু থাকিব। আপোনাৰ অতিৰিক্ত ধন এটা সুৰক্ষিত স্থানত ৰাখক। যিয়ে আপোনাক আহিবলগীয়া দিনবোৰত ঘূৰি অহাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিব। এই ৰাশিৰ লোকসকলে আজি তেওঁলোকৰ আজৰি সময়ত সৃষ্টিশীল কামবোৰ সম্পাদন কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিব। আপুনি আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে পুৰণি দিনবোৰ পুনৰ লালন কৰিব। যিকোনো বিবাদৰ বাবে আপুনি কষ্ট অনুভৱ কৰিব পাৰে। আপুনি এই বিষয়ে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে কথা পাতিব লাগে আৰু সমাধান বিচাৰিব লাগে।

বৃশ্চিক ৰাশি: বিজয় উদযাপনে আপোনাক প্ৰচণ্ড আনন্দ প্ৰদান কৰিব। আপুনি আপোনাৰ আনন্দ উপভোগ কৰিবলৈ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে এই সুখ ভাগ বতৰা কৰিব পাৰে। এই ৰাশিৰ বিবাহিত লোকসকলে আজি তেওঁলোকৰ শহুৰেকৰ ফালৰ পৰা আৰ্থিক লাভালাভ প্ৰাপ্ত কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। যুৱকসকলে বিদ্যালয়ৰ প্ৰকল্পৰ ওপৰত কিছু পৰামৰ্শ বিচাৰিব পাৰে। এইটো এটা লাভজনক দিন, যিহেতু কথাবোৰ আপোনাৰ পক্ষত যোৱা যেন লাগিব আৰু আপুনি পৃথিৱীৰ শীৰ্ষত থাকিব। এজন আত্মীয়ই আজি আপোনাক আচৰিত কৰিব পাৰে, কিন্তু ই আপোনাৰ পৰিকল্পনাত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে। জীৱনত এনে কিছুমান মুহূৰ্ত আছে, যেতিয়া আপুনি সঁচাকৈয়ে সুখী আৰু সন্তুষ্ট হয়। আপুনি কেৱল এনেকুৱা মুহূৰ্তবোৰ উপলব্ধি কৰিব লাগিব আৰু অসীম প্ৰেম বুজিব লাগিব।

ধনু ৰাশি: চাপৰ ফলত আপোনাৰ সৰু ৰোগ হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্য বা বন্ধুবৰ্গৰ উপস্থিতিয়ে আপোনাক শিথিল কৰিব পাৰে। প্ৰাচীন বস্তু আৰু গহনাত বিনিয়োগ কৰা উচিত। আপোনাৰ প্ৰেম জীৱন আশ্চৰ্যকৰ হ’ব। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ বাবে বিশেষ কিবা পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। আপুনি ঘৰত ৰন্ধা খাদ্যৰ বাবে আকাংক্ষা কৰিব পাৰে।

মকৰ ৰাশি: আপোনাৰ মানসিক শান্তি বিপদাশংকাত থাকিব পাৰে। অৱশ্যে, এজন বন্ধুৱে আপোনাক উদ্ধাৰ কৰিবলৈ আহিব পাৰে। কিছুমান আৰামদায়ক সংগীত শুনিলে আপোনাৰ মনটো আপোনাৰ অস্বস্তিৰ পৰা আঁতৰি যাব পাৰে। আপোনাৰ আগৰ ধন ঘূৰাই দিয়া বন্ধু বা আত্মীয়সকলক ধন ধাৰ দিয়াটো এটা বেয়া ধাৰণা হ’ব। প্ৰেমত থকাটোৱে আপোনাক এক স্বৰ্গীয় অনুভৱ প্ৰদান কৰিব। আপুনি আপোনাৰ মন পৰিষ্কাৰ কৰিবলৈ কিছু সময় অকলে কটাব বিচাৰিব পাৰে। আপুনি আৰু আপোনাৰ পত্নীয়ে কিছুমান ৰোমাঞ্চকৰ কাৰ্যকলাপৰ বাবে ভাবিব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি: নেতিবাচক আৱেগ পৰিহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক, কিয়নো সেইবোৰে আপোনাৰ সহনশীলতাৰ শক্তি হ্ৰাস কৰিব আৰু আপোনাৰ মানসিক শান্তি ক্ষতি কৰিব। প্ৰাচীন বস্তু আৰু গহনাত বিনিয়োগ কৰাটো আপোনাৰ বাবে লাভজনক হ’ব পাৰে। আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গই আপোনাক কিছুমান ৰোমাঞ্চকৰ সন্ধিয়াৰ পৰিকল্পনাৰে আচৰিত কৰিব পাৰে। শিক্ষাৰ্থীসকলে টিভি বা ম’বাইল ফোনত সময় অপচয় কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক অপৰিসীম মৰমেৰে প্ৰেম কৰিব পাৰে।

মীন ৰাশি: ঘৃণাৰ অনুভূতি আপোনাৰ বাবে ভাল নহ’ব। ই আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কত বিভেদ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আপুনি বিত্তীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে আৰু আপোনাৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ পৰা পৰামৰ্শ ল’ব পাৰে। আপোনাৰ কৃতিত্বই আপোনাৰ পৰিয়ালৰ গৌৰৱত এটা পালক যোগ দিব। কঠোৰ পৰিশ্ৰমে আপোনাক আপোনাৰ চাৰিওফালৰ লোকসকলৰ বাবে এক আদৰ্শ কৰি তুলিব। ব্যস্ত সময়সূচী স্বত্বেও আপুনি নিজৰ বাবে কিছু সময় উলিয়াব পাৰিব। আপোনাৰ বৈবাহিক জীৱনে আপোনাক সুখ দিব।