চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

February 14, 2022 0 By NEWS DESK

দৈনিক ৰাশিফলঃ মংগলবাৰ, ১৫ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২২

মেষ ৰাশি- আজি আপোনাৰ কথাৰ মধুৰতাই আপোনাক সন্মান প্ৰদান কৰিব। যি আপোনাক সুখী কৰিব। আপোনাৰ বন্ধুৰ সংখ্যাও আজি বৃদ্ধি হ’ব, কিন্তু তথাপিও আপুনি ভালদৰে কথা পতা ভাল হ’ব। আপুনি আজি আপোনাৰ পৈতৃক সম্পত্তিৰ পৰা লাভান্বিত হ’ব পাৰে। কিন্তু যদি আপুনি আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ বাবে ভ্ৰমণলৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, এতিয়া কিছু সময়ৰ বাবে বন্ধ কৰক। আজি দক্ষতাৰে আপুনি আপোনাৰ বহুতো সমস্যা সহজে সমাধান কৰিব। আজি আপুনি কিছুমান চৰকাৰী আঁচনিৰ সুবিধা লাভ কৰিব।

বৃষ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক মধ্যমীয়া ফলপ্ৰসূ দিন হ’ব। আজি আপুনি মানসিক শান্তি বা যোগৰ আশ্ৰয় লৈ বহুতো অসুবিধাৰ পৰা মুক্ত হ’ব পাৰে। যদি চাকৰিয়াল সকলৰ কোনো কাম অসম্পূৰ্ণ হয়, তেন্তে আজি আপুনি যথেষ্ট পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব আৰু আজি আপুনি কাৰোবাৰ পৰা সহায় বিচাৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীসকলে আজি আকাংক্ষিত লাভালাভ লাভ কৰি সুখী হ’ব। শিক্ষাৰ্থীসকলে আজি পৰীক্ষাৰ বাবেও আবেদন কৰিব পাৰে। পতি/পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ কিছু অৱনতিৰ বাবে সমস্যা হ’ব।

মিথুন ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে অতি ব্যয়বহুল দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ বৰ্ধিত ব্যয়ৰ ওপৰত চিন্তা কৰিব লাগিব। অন্যথা আপুনি ভৱিষ্যতে ধনৰ সংকটৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। যদি আপুনি আজি আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে এটা অনুষ্ঠান আয়োজন কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, আপুনি সেইটোত টকা খৰচ কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ ঋণ যথেষ্ট পৰিমাণে নাইকীয়া কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। যি আপোনাৰ মনক সুখী কৰিব। কামৰ ক্ষেত্ৰত দীৰ্ঘদিন ধৰি অমীমাংসিত হৈ থকা কামবোৰ সমাপন কৰি মনলৈ সুখ কঢ়িয়াই আনিব।

কৰ্কট ৰাশি- আজি আপোনাৰ মনোৰম ফলাফল আহিব। কিন্তু আজি আপুনি আপোনাৰ ভাতৃ-ভগ্নীৰ সৈতে কথা পাতি থাকোতে আপোনাৰ খঙাল প্ৰকৃতি অলপ সলনি কৰিব লাগিব, অন্যথা আপোনাৰ সম্পৰ্ক ভাঙি যাব পাৰে। ব্যৱসায়িক লোকসকলে আজিও নতুন লাভৰ সুযোগ লাভ কৰি থাকিব। যি নিশ্চিতভাৱে লাভান্বিত হ’ব। আপুনি আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ ঘৰত জন্মদিন, নামকৰণ, শুভ উৎসৱ আদিত উপস্থিত থাকিব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ পিতৃৰ সৈতে ভৱিষ্যতৰ কিছুমান পৰিকল্পনা আলোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- আজি আপোনাৰ মিশ্ৰিত ফলাফল আহিব। আজি যদি আপুনি আপোনাৰ কিছুমান ধীৰ গতিৰ ব্যৱসায়িক আঁচনিৰ বাবে বেংক, প্ৰতিষ্ঠান আদিৰ পৰা ঋণ লোৱাৰ কথা চিন্তা কৰি আছে, আপুনি আজি সহজে পাব। আজি ব্যক্তিগত চাকৰি প্ৰাৰ্থীসকলে এটা নতুন কেৰিয়াৰৰ প্ৰস্তাৱ পাব পাৰে, যিটো আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি অপেক্ষা কৰি আছে। সেয়েহে আপোনাৰ বাবে চাকৰি সলনি কৰা ভাল হ’ব। আপুনি আজি কাৰোবাৰ পৰা সন্মান লাভ কৰিব। সন্ধিয়াৰ সময়ত আজি আপুনি পৰিয়ালৰ ঘৰত পূজাপাঠ আদিৰ দৰে কাৰ্যত অংশ লব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক প্ৰত্যাহ্বানমূলক দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত কিছুমান প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। যি আপোনাক বিচলিত কৰিব। আজি আপোনাৰ পিতৃৰ স্বাস্থ্য উঠা-নমা হ’ব, যাৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ প্ৰতি কম মনোযোগ দিব। যদি আপুনি প্ৰয়োজনীয় কিবা কৰিব বিচাৰে, ইয়াক আৰু পিছুৱাই নিদিব। আপুনি আজি সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছু ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। আজি বিবাহযোগ্য সকলৰ বাবে ভাল বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ আহিব, যাক পৰিয়ালৰ সদস্যই লগে লগে অনুমোদন কৰিব পাৰে।

তুলা ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ আচৰণত অলপ অসন্তুষ্ট হ’ব। যি আপোনাক বিচলিত কৰি ৰাখিব। আপুনি আজি সন্তানৰ পৰা কিছুমান হতাশাজনক খবৰ শুনিব পাৰে। কিন্তু যদি আপুনি আজি আইনী বিচাৰৰ সন্মুখীন হয়, আপুনি আজি জিকিব পাৰে। আজি আপোনাক পৰিয়ালত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব অৰ্পণ কৰা হ’ব পাৰে, যিটো পূৰণ কৰাত আপুনি ব্যস্ত থাকিব। যদি ভাতৃ আৰু ভগ্নীৰ বিবাহত কোনো ব্যাঘাত ঘটিছিল, আপুনি ইয়াক আজি শেষ কৰিব পাৰে আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালৰ পৰা সহায় বিচাৰিব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ বিবাহৰ ভাৰসাম্য বজাই ৰাখিবলৈ ব্যস্ত থাকিব। আজি আনকি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে তৰ্ক হ’লেও আপুনি ইয়াত চুপ থাকিব। যদি পত্নীয়ে খং কৰে, তেওঁলোকক সৈমান কৰিবলৈ আপোনাৰ যথাসাধ্য চেষ্টা কৰক। আজি আপোনাক ব্যৱসায়ত কিবা এটা অৰ্পণ কৰা হ’ব পাৰে, যি আপোনাক আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ বাবে সময় উলিয়াবলৈ বিফল কৰিব, আৰু আপোনাৰ ব্যস্ত সময়সূচীৰ বাবে আপোনাৰ মাতৃয়েও আপোনাৰ ওপৰত খং কৰিব পাৰে। আজি শিক্ষাৰ্থীসকলৰ উচ্চ শিক্ষাৰ পথ প্ৰশস্ত কৰিব, যি তেওঁলোকৰ বৌদ্ধিক ক্ষমতা বিকাশ কৰিব।

ধনু ৰাশি- আজি আপুনি উদ্যমী অনুভৱ কৰিব। আপুনি দীৰ্ঘম্যাদী সময়ত পৰিয়ালৰ প্ৰতিটো সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব। কিন্তু আপুনি আজি মন কৰিব লাগিব যে মানুহে আপোনাৰ অভ্যাসক আপোনাৰ সমৰ্থন বুলি বিবেচনা নকৰিব পাৰে, সেয়েহে কিছুমান ক্ষেত্ৰত আপুনি এক প্ৰকাৰে কথা কোৱা ভাল হ’ব। কিছুমান পেটৰ সমস্যাই আজি আপোনাক আমনি কৰিব পাৰে। সেয়েহে আপুনি আপোনাৰ আহাৰ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিব লাগিব। বাহিৰত খোৱা পৰিহাৰ কৰিব। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ অগ্ৰগতি দেখি আপুনি সুখী হ’ব। আপুনি আজি সৰু ল’ৰা-ছোৱালীৰ সৈতে সন্ধিয়াটো কটাব।

মকৰ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক মিশ্ৰিত দিন হ’ব। আজিৰ দিনটো শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে এক ভাল দিন হ’ব। কিয়নো যদি তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ শিক্ষাত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হৈছিল, তেওঁলোকে গুৰু বা জ্যেষ্ঠসকলৰ সহায়ত আজি ইয়াক শেষ কৰিব পাৰিব আৰু আপোনাৰ ধনৰ ভাল ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব। প্ৰেমিকসকলে তেওঁলোকৰ সংগীৰ আচৰণৰ বাবে আজি কিছু চাপ বিকশিত কৰিব পাৰে। যিসকলে ৰাজনৈতিক দিশত কাম কৰি আছে তেওঁলোকে আজি কিবা কৰাৰ আগতে কাৰোবাৰ সৈতে আলোচনা কৰিব লাগিব, অন্যথা তেওঁলোকৰ ৰাজনৈতিক ভাবমূৰ্তি কলুষিত হ’ব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- আজি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ আশীৰ্বাদত আপুনি এটা নতুন সম্পত্তি বা নতুন বাহন পাব পাৰে, যি আপোনাক সুখী কৰিব। কিন্তু আজি আপোনাৰ পিতৃৰ স্বাস্থ্যৰ কিছু অৱনতিৰ বাবে আপুনি অলপ বিচলিত হ’ব। সেয়েহে যদি তেওঁৰ কোনো বিষ হয়, আপুনি চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ ল’ব লাগিব। আজি আপুনি আপোনাৰ এটা ব্যৱসায়িক চুক্তিত আগবাঢ়ি যোৱাত অলপ বিচলিত হ’ব। কিন্তু ভৱিষ্যতে আপুনি আৰু অধিক ভাল সুযোগ পাব। আপুনি আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে বাৰ্তালাপত সন্ধিয়াটো কটাব।

মীন ৰাশি- আজি আপোনাক কিছু সৃষ্টিশীল কাম কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা দেখা যাব। আজি সামাজিক ক্ষেত্ৰত কাম কৰা লোকসকলে কিছুমান ভাল সুযোগ লাভ কৰিব। যি তেওঁলোকৰ সামাজিক সন্মান বৃদ্ধি কৰিব। আজি আপুনি পৰিয়ালৰ সৈতে বিৰক্ত হ’লেও বেয়া কথা ক’ব নালাগে, অন্যথা আপোনাৰ সম্পৰ্ক তিক্ত হ’ব পাৰে। আপুনি আজি আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা যথেষ্ট সমৰ্থন আৰু সংগ লাভ কৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ সন্তানৰ ভৱিষ্যতৰ বাবে কিছু ধন বিনিয়োগ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিব, য’ত আপোনাক আপোনাৰ পত্নীৰ পৰামৰ্শৰ প্ৰয়োজন হ’ব।